Apie Editą Rugevičiūtę

Edita Rugevičiūtė turi Akušerio licenciją. Editos Rugevičiūtės licencijos numeris yra APL-00432, licencija išduota 2020-01-13.

Editos Rugevičiūtės licencijos

Edita Rugevičiūtė turi šias licencijas:

Akušerė
Licencijos Nr.: APL-00432
Spaudo Nr.: AK001762
Įsakymo data: 2020-01-13
Paramedikė
Licencijos Nr.: ASL-11481
Spaudo Nr.: PR001174
Įsakymo data: 2023-03-29

Parašyk atsiliepimą apie Editą Rugevičiūtę

Ar rekomenduotumėte kitiems?
Perskaičiau ir sutinku su Atsiliepimų taisyklėmis
Pacientų valdymo sistema

Dažniausiai Užduodami Klausimai

Kyla klausimų? Bandome į juos atsakyti.

Kokią licenciją turi Edita Rugevičiūtė?

Edita Rugevičiūtė turi Akušerio licenciją. Licencijos Nr. APL-00432. Licencija galioja nuo 2020-01-13.

Kaip žmonės vertina Editos Rugevičiūtės darbą?

Kol kas įvertinimų apie Editą Rugevičiūtę nėra. Visus atsiliepimus ir įvertinimus gali rasti profilyje.

Akušerijos specialistai

Akušerijos specialistai planuoja, valdo, teikia ir vertina akušerinės pagalbos ir priežiūros paslaugas prieš nėštumą ir gimdymą, jų metu ir po gimdymo bei naujagimių priežiūrą. Jie padeda gimdymo metu, siekdami sumažinti moterų ir naujagimių sveikatai kylančią riziką, dirbdami savarankiškai ar grupėse su kitais sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais. Atliekamos užduotys: (a) moterų ir naujagimių priežiūros ir pagalbos paslaugų planavimas, teikimas ir vertinimas prieš nėštumą ir gimdymą, jų metu ir po gimdymo pagal šiuolaikinės akušerijos praktiką ir standartus; (b) moterų ir šeimų konsultavimas bei bendruomenės švietimas sveikatos priežiūros, mitybos, higienos, mankštos, gimdymo ir skubiosios medicinos pagalbos atvejų planų, maitinimo krūtimi, kūdikių priežiūros, šeimos planavimo ir kontracepcijos, gyvenimo būdo ir kitų su nėštumu bei gimdymu susijusiais klausimais; (c) nėštumo ir gimdymo eigos vertinimas, komplikacijų valdymas ir pavojaus požymių atpažinimas, prireikus siuntimas pas gydytoją akušerį; (d) naujagimių sveikatos būklės stebėsena, komplikacijų valdymas ir pavojaus požymių atpažinimas, prireikus siuntimas pas gydytoją neonatalogą; (e) moterų per sąrėmius ir gimdymą jaučiamo skausmo ir nepatogumo stebėsena ir mažinimas įvairiomis gydymo priemonėmis, įskaitant vaistus nuo skausmo; (f ) pranešimas valdžios institucijoms apie vaiko gimimą, laikantis teisinių ir profesinių reikalavimų; (g) akušerijos mokslo tiriamųjų darbų atlikimas, jų rezultatų sklaida, pavyzdžiui, rengiant mokslo straipsnius ir ataskaitas; (h) akušerijos švietimo veiklos planavimas ir vykdymas sveikatos priežiūros įstaigose ir bendruomenėje. Pastabos Slaugytojus ir akušerius reikėtų skirti nuo jaunesniųjų slaugytojų ir akušerių pagal darbo, susijusio su užduotimis, nustatytomis šioje apibrėžtyje ir atitinkamų pogrupių apibrėžtyse, pobūdį. Akušeriai, kurie rengia akušerius ar atlieka mokslinius tyrimus kartu su klinikine akušerijos praktika, priskirti 2222 pogrupiui „Akušerijos specialistai“.

Paramedikai

Paramedikai teikia mažesnės apimties ir ne tokias sudėtingas kaip slaugytojų ar gydytojų konsultavimo, diagnostikos, gydymo ir profilaktikos paslaugas. Jie dirba savarankiškai ar tam tikrą jų darbą prižiūri slaygytojai ar gydytojai, jie taiko pažangias klinikines procedūras, skirtas konkrečioms bendruomenėms būdingų ligų, traumų ir kitos fizinės ar psichinės negalios gydymui ir profilaktikai. Atliekamos užduotys: (a) fizinė pacientų apžiūra ir pokalbiai su jais bei jų šeimų nariais, siekiant nustatyti jų sveikatos būklę, medicininės informacijos apie pacientus fiksavimas; (b) paprastų ar įprastų medicininių ir chirurginių procedūrų atlikimas, įskaitant vaistų ir kitų profilaktikos ir gydymo priemonių, visų pirma skirtų plačiai paplitusioms ligoms ir sutrikimams, valdymą; (c) tokių diagnostinių tyrimų, kaip rentgenografija, elektrokardiografija, ir laboratorinių tyrimų valdymas ar užsakymas; (d) tokių gydomųjų procedūrų, kaip injekcijos, imuniteto stiprinimas, žaizdų priežiūra, infekcijų plitimo valdymas, atlikimas; (e) pagalba slaugytojams ar gydytojams, atliekantiems sudėtingas chirurgines operacijas; (f ) pacientų sveikimo ir reakcijos į gydymą stebėsena, požymių ir simptomų, rodančių siuntimo pas gydytojus poreikį, nustatymas; (g) pacientų ir jų šeimų narių konsultavimas dietų, mankštos ir kitų ligas bei sutrikimus padedančių gydyti ar užkirsti jiems kelią, įpročių klausimais; (h) sudėtingų ar neįprastų atvejų nustatymas ir siuntimas pas gydytojus, į ligonines ar kitas specialios priežiūros vietas; (i) pranešimas valdžios institucijoms apie gimimą, mirties atvejus ir registruotinas ligas, laikantis teisinių ir profesinių reikalavimų. Pastabos Paprastai reikalaujama, kad šio pogrupio profesijų atstovai būtų baigę trečiosios pakopos teorinių ir praktinių medicinos paslaugų mokymus. Darbuotojai, teikiantys paslaugas, kurios apsiriboja pagalbos kritiniais atvejais ir skubiosios medicinos pagalbos teikimu, priskirti 3258 pogrupiui „Skubiosios medicinos pagalbos darbuotojai“.